div id="fb-root">

Jak postupovat při čištění skvrn od zvratků?

1. krok

V případě takové nehody je třeba postupovat velmi rychle. Vprvním kroku odstraníme co nejvíce potravin nebo tekutin například lžičkou nebo pomocí savých bavlněných nebo papírových utěrek.

Postižené místo netřeme, ale pouze přitlačíme utěrku na koberec nebo potah sedačky, a tupováním (kolmými údery) se snažíme odsát co nejvíce tekutiny.

Pokud máte na sedačce či křesle odnímatelné potahy, sundejte je, aby nedošlo k prosáknutí do jádra matrace, a vyperte je co nejdříve v pračce saponátovým pracím prostředkem.

2. krok

V dalším kroku provede vlastní čištění skvrny. K tomu můžeme použít v domácnosti dostupný ocet (vhodnější je bílý ocet, který neobsahuje barviva) který zředíme s teplou vodou a pomocí utěrky nebo postřikem aplikujeme na skvrnu.

Necháme chvíli působit a poté propláchneme čistou vodou a důkladně vysušíme buď přiložením suché savé utěrky, nebo úplně nejvhodnější je odsát tekutiny vysavačem na mokré vysávaní nebo čištění.

Poté necháme místo důkladně proschnout.

Pokud nemáte po ruce ocet, můžete k čištění použít jádrové mýdlo, které rozpustíme v teplé vodě, a vytvořeným roztokem pomocí utěrky čistíme skvrnu od zvratků. Po čištění místo propláchneme čistou vodou a přebytečnou vodu odsajeme a necháme důkladně proschnout.